Ko ņemt līdzi uz pikniku?
Atrasties ārpus telpām dabā ir veselīgi un ļoti patīkami – it sevišķi, ja paredzētas jautras aktivitātes, piepildītas sarunas un gards ēdiens. Atliek pieņemt uzaicinājumu un cerēt uz labiem laika apstākļiem, lai varētu pilnībā izbaudīt visus labumus un priekus, ko sniedz pikniks.
Pikniks ir populāra pavasara, vasaras un rudens aktivitāte, kad laika apstākļi ir labvēlīgi, un cilvēki var izbaudīt dienu nepiespiestā, no ikdienas rutīnas brīvā atmosfērā.
Vārds "pikniks" ir atvasināts no franču valodas vārda "pique-nique", kas savukārt radies no holandiešu vārdiem "picnic" un "niksen". Pikniks ir pasākums vai ēšana brīvā dabā vai citā maltītes baudīšanai neierastā vietā, piemēram, parkā, mežā, pludmalē vai mājas pagalmā.
Piknika galvenais mērķis ir baudīt patīkamu sabiedrību un ēdienu, kas parasti ir viegls un ēdams ar rokām vai no vienreizlietojamiem traukiem, piemēram, sviestmaizes, uzkodas, cepumi, pīrādziņi, salāti, augļi, u.c. Bieži vien pikniks tiek organizēts kā pasākums draugiem, ģimenes locekļiem vai kolēģiem. Organizatoru lūgums “paņemt groziņu” ir visbiežākā piebilde, norādot uz pasākuma demokrātisko un iesaistošo raksturu.
Lai arī pēc būtības līdzīgi, tomēr ir divi, nedaudz atšķirīgi pikniku veidi.
Pikniks dabā
Piknikam dabā ieteicams izvēlēties kādu šim mērķim paredzētu labiekārtotu vietu, piemēram, parkā, mežā vai pie ezera un upes. Ugunskura vieta, kā arī labiekārtojuma elementi, atrisinās daudzus organizatoriskos un kā arī iekārtojuma jautājumus, ļaujot izklaidēties, baudīt skaisto apkārtni un labi pavadīt laiku. Parasti līdzās vai netālu no piknika vietas atrodas fizisko aktivitāšu zona, kur spēlēt, piemēram, volejbolu, futbolu, frisbiju vai peldzona ar pludmali.
Neiztrūkstošs piknika elements ir viegls grills un aukstuma soma pārtikai. Vairums piknika dalībnieku izvēlas paņemt līdzi arī savu inventāru – ūdens pudeli, vieglu pārnēsājamu saliekamo krēslu, piknika segu, pretodu līdzekli, u.c.
Pārtiku sagatavo laikus, uz pikniku atstājot gaļas un desiņu cepšanu, retāk zupas vārīšanu, no iepriekš sagatavotām sastāvdaļām. Organizatoriem iepriekš jāpadomā par kurināmo grilam vai malku ugunskuram, dzeramo ūdeni, galda piederumiem, bet pēc piknika – par atkritumu savākšanu un utilizēšanu.
Piknikošana pagalmā vai dārzā
Pikniks mājās piedāvā komfortu un ērtības, kā piemēram, WC, dzeramo ūdeni, virtuvi pārtikas uzglabāšanai un sagatavošanai. Tā var būt piemērota izvēle, ja nevēlaties vai nevarat doties tālu prom no mājām.
Mājas pagalms un dārzs var būt ideāla vieta, lai organizētu bērnu svētkus, grila vakaru, vasaras kino vai muzikālu koncertu ar draugiem.
Jūs varat iegādāties svaigus produktus un gatavot piknika maltīti uz vietas. Grillēt gaļu un dārzeņus, cept pankūkas un vafeles, pagatavot salātus un citus mājās gatavojamus ēdienus. Nekas nedrīkst ierobežot Jūsu vēlmes un fantāziju!
Atsevišķa sadaļa ir piknika vietas iekārtojums – spuldzīšu virtenes, nojume grilam, galds ēdieniem un atspirdzinājumiem. Ja atļauj ārtelpa, piknika vietu sadala atsevišķās zonās – atvēlot zonu bērniem, mūzikai, ēdienu gatavošanai un baudīšanai, utt. Neiztrūkstošs piknika elements ir vienreizēji trauki – tos izvēlaties no dabai draudzīgiem materiāliem, kas ir pilnībā vai daļēji pārstrādājami.
Piknika atmosfēra
Atbilstošu atmosfēru rada dekori un mūzika. Piknikam dabā piestāv dabas dekori – ziedi, gliemežvāki un dažādas dabas formas. Mājas pagalmā varat izvēlēties krāsainus dekorus un atbilstošu apgaismojumu. Mūzikas izvēle var atspoguļot piknika tematiku un uzlabot kopējo noskaņu. Lai fiksētu piknika momentuzņēmumus, izmantojiet polaroid kameru – ikviens gribēs piesaistīt tās uzmanību!
Vairāk informāciju par svētku organizēšanu savā pagalmā varat izlasīt mūsu ceļvedī.
Raksts apskatīts : 305 reizes.