Saules paneļi mājai - vai vērts uzstādīt?

11.05.2022

Saules baterijasLaikā, kad elektrības rēķini strauji kāpj, alternatīvo energoresursu meklējumi ir īpaši aktuāli. Par laimi, viss jau ir izgudrots. Nav nekā ilgtspējīgāka par atjaunojamo saules enerģiju, kuru savam elektrības patēriņam cilvēki iegūst caur modernajiem saules paneļiem. Ja pirms dažiem gadiem šādus paneļus mūsu klimatiskajā zonā redzējām tikai komerciālos objektos, tagad arvien biežāk tie parādās privāto namu jumtos. Un zaļās enerģijas popularitāte tuvākajos gados neapšaubāmi tikai augs. Ja arī Jūs nopietni apsverat paneļu uzstādīšanu, mēs pastāstīsim, kāpēc šī doma nav peļama un kādās situācijās investīcijas visvairāk atmaksāsies.

Galvenais mērķis – ietaupīt

Zaļā enerģija ir draudzīgāka videi, līdz ar ko tās lietošanas izplatība ir ieguvums visai cilvēcei. Taču gala lietotāju parasti interesē tieši personīgais ieguvums jeb mazāki elektrības rēķini. Ar saules paneļu palīdzību šis mērķis ir sasniedzams. Līdz ar to uzstādīšanu privātās saimniecības Latvijā var ietaupīt no 50% līdz 70% tradicionālās elektroenerģijas. Tātad maksāt par 50-70% mazāku elektrības rēķinu. Vilinoši, taču viss nav tik viennozīmīgi. Lai šie cipari būtu reāli, jāņem vērā vairāki aspekti.

Pirmkārt, jāapsver elektrības patēriņa ieradumi Jūsu mājsaimniecība: cik daudz un kādā laika posmā visvairāk tērējat – no rītiem, pa dienu, vakarā? Paneļi ražo enerģiju gaišā diennakts laikā un to produktīvākais periods ir no aprīļa līdz oktobrim. Tādēļ visizdevīgākie saules paneļi izrādās mājsaimniecībām, kuras patērē lielāko elektrības apjomu vasaras mēnešos, turklāt dienas laikā. Tad saražotā elektrība aiziet pašpatēriņam. Ja pa dienu esat darbā un elektrību praktiski nelietojat, saražotais pārpalikums automātiski aizies Jūsu elektropiegādātāja tīklā. Vēlāk varēsiet atpirkt šo daudzumu par lētāku naudu, nekā ierastās elektrības cenas. Taču tāpat par pakalpojumu vajadzēs samaksāt. Ir risinājums, kā iekrāt un par 100% izmantot saražoto enerģiju tikai savām vajadzībām. Tās ir speciālās akumulācijas iekārtas, kuru uzstādīšana diemžēl saistās ar ievērojamām papildus izmaksām – gandrīz tikpat lielām, cik paneļu izmaksas.

Otrkārt, lai sistēma būtu maksimāli efektīva, pareizi jāizvēlas stacijas jauda. T.i., jāuzstāda tik paneļu, lai to ražotā enerģija nepārsniegtu Jūsu vidējo patēriņu. Tad minētais pārpalikums būs minimāls. Vienkāršākais un drošākais veids, kā to panākt, - konsultēties ar speciālistiem. Daži pakalpojumu sniedzēji piedāvā jau gatavus risinājumus konkrētam elektrības patēriņam. Piem., izplatītākajam mājsaimniecību ikmēneša patēriņam līdz 500 kWh tie ir 12 paneļi. Citi darbojas personalizētāk (un tā ir priekšrocība): apseko objektu klātienē un piemeklē mājoklim piemērotāko risinājumu. Tas attiecas gan uz paneļu jaudu un skaitu, gan uz paneļu izvietojumu, kas ir trešais svarīgais nosacījums saules stacijas efektivitātei. Piemēram, dažkārt uzstādīt paneļus uz jumta nav izdevīgi, jo ir pārāk liels slīpums vai arī jumta plakne nav vērsta uz paneļu darbībai labvēlīgāko pusi – dienvidiem vai dienvidrietumiem. Tad paneļu kapacitāte netiks pilnībā izmantota, un jāapsver iespēja uzstādīt tos uz zemes. Pati uzstādīšana, starp citu, nav ilgstošs process. Speciālistu komandai tas parasti aizņem 2 darba dienas.

Saules paneļi

Cik jāiegulda un kad tas atmaksāsies?

Šis ir otrais populārākais jautājums potenciālo saules enerģijas lietotāju vidū, atbilde uz kuru ļauj nostiprināties savā lēmumā “par” vai “pret”. Cena svārstās atkarībā no pakalpojumu sniedzēja (plānotāja, dokumentu noformētāja, uzstādītāja), paneļu jaudas un skaita, jumta slīpuma un mājas izvietojuma (uzstādīšana uz zemes ir dārgāka). Nelielai un vidēji lielai mājsaimniecībai gala summa variē no 3000 līdz 8000 eiro. Piemēram, jau minētajam mājsaimniecību izplatītākajam elektrības patēriņam līdz 500 kWh mēnesī uzstādīšanas izmaksas būs ap 6000-7000 eiro. Atmaksājas šāds ieguldījums parasti 7-10 gadu laikā. Konkrēts termiņš ir atkarīgs gan no iepriekš minētajiem sistēmas efektivitātes kritērijiem, gan no laikapstākļiem. Noteikt atmaksāšanās periodu precīzāk parasti iespējams pēc pirmā ekspluatācijas gada.

Pozitīvākais, ka reālo elektrības rēķinu samazinājumu jutīsiet jau pirmajos mēnešos. Papildus motivācija ir pašlaik pieejamās valsts atbalsta programmas un labvēlīgi kreditēšanas nosacījumi saules paneļu uzstādīšanai, kā arī iekārtu plašais piedāvājums, ļaujot izvēlēties sev efektīvākos un izdevīgākos variantus. Piemēram, interneta veikalā 220.lv Jūs varat iegādāties augsti kvalitatīvus un efektīvus saules paneļus, kuri piemēroti lietošanai mūsu laika apstākļos, par izdevīgu cenu. Te atradīsiet monokristāliskos un polikristāliskos modeļus, tradicionālos un saliekamos – ar dažādiem izmēriem un jaudu (no 30 līdz 120 W). Šis izdevīgais piedāvājums ļauj nevilcināties un ieguldīt tagad, lai, iespējams, jau šovasar gūtu pirmos augļus no personīgās saules elektrostacijas! 

Raksts apskatīts : 625 reizes.

220.lv veikals un servisa centrs

 • Krasta iela 52, Rīga, Latvija, LV-1003
 • (+371) 25220220
 • palidziba@220.lv
 • ieteikumi@220.lv
 • 220.lv
 • Pirmdiena09:00 - 20:00
  Otrdiena09:00 - 20:00
  Trešdiena09:00 - 20:00
  09:00 - 20:00
  Piektdiena09:00 - 20:00
  Sestdiena10:00 - 19:00
  Svētdiena10:00 - 17:00
 • Juridiskais nosaukums : Pigu Latvia, SIA
  Reģistrācijas numurs : 43603025092
  Juridiskā adrese : Latgales iela 257, Rīga, LV-1019
EscapeTown, izlaušanās spēles
EscapeTown, izlaušanās spēlesIZLAUŠANĀS SPĒLES. Kopā ar draugiem vai kolēģiem dodies neaizmirstamā piedzīvojumā Otrā pasaules kara tematikā. Izaiciniet sevi un pārbaudiet, cik atjautīgi, izveicīgi esiet spriedzes apstākļos un vai spējat saglabāt loģisko, analītisko domāšanu un darboties komandā.
Atpūtas komplekss "Viesītes", kempings
Atpūtas komplekss "Viesītes", kempingsLauku tūrisma un atpūtas vieta „ Karpu dīķis KASTOS” izveidots 2009 .gadā. Dīķa platība 2,3 ha. Vidējais dziļums 4m. Atrodamies tikai 15 km attālumā no Rīgas centra - "Viesītes", Jaunmārupē, Mārupes novadā
Thread solutions, SIA
Thread solutions, SIAPiedāvājam augstākās kvalitātes COATS šujamos diegus apģērbiem, somām, apaviem, mēbelēm, sporta inventāram, teltīm, tentiem, jahtām, filtriem, tehniskai šūšanai, maisu aizšūšanai, aušanai. Piedāvājam diegus augstām temperatūrām.
Santa, viesnīca
Santa, viesnīcaViesnīca netālu no Siguldas centra – gleznainā nostūrī, ezera krastā ar skaistiem dabas skatiem. Jūsu rīcībā: ērta viesnīca, lielisks restorāns, orģināla kamīnzāle un sauna, konferenču zāle.
Zāģeri, viesu nams
Zāģeri, viesu namsBioloģiski sertificēta saimniecība, mājlopi. Naktsmītnes, banketu/ konferenču zāles, kamīnzāle ar pirti, dīķis ar pludmali.
Copes, viesu nams
Copes, viesu namsViesu nams Copes. Labiekārtotas istabas, banketu zāle, pirts. Atpūta uz ūdeņiem, makšķerēšana. 58 km no Rīgas.
Zivtiņi, viesu nams
Zivtiņi, viesu namsViesu nams Zivtiņi Kaltenē, jūras krastā. Naktsmitnes 40 per., pirts, baseins, 2 banketu zāles, 3 kotedžas.
Sauleskalns, pirts
Sauleskalns, pirtsViesību māja "Sauleskalns" - 19km no Rīgas. Līdz 50 cilvēkiem. Pirts, baseins. Mazā pirts - līdz 15 cilvēkiem, dīķis.
Ūši, kempings
Ūši, kempingsKolkasraga tuvums, jūras un priežu smaržas piesātināts gaiss, sena vēsture un savdabīga vietas identitāte ir Kolkas rakturiezīmes, kuras uzsūkušas sevī arī Ūšu sēta un tās cilvēki. Piedāvājam iepazīt Kurzemes tālākā ziemeļu stūra identitāti izbaudot nesteidzīgu atpūtu jūras tuvumā.
Pārvietojamās pirtis, kubli, SUP dēļu un laivu noma
Pārvietojamās pirtis, kubli, SUP dēļu un laivu nomaPārvietojamās pirtis - mucas, baļļas (kubli). Laivu noma braucienam pa Abavu, laivošana Kurzemē, laivu noma Kandavā, šoferu transports no laivošanas gala punkta līdz vietai, kur esat sākuši ceļojumu un atstājuši Jūsu transporta līdzekļus. SUP dēļu noma. Dārza spēles.
Visi banneri
laba_seta.jpgRundāles dzirnavasIzglītības ceļvedisBaneru reklāma