Beschreibung
Lubāna ezers aizņem 8240 ha lielu platību pie normāla ūdens līmeņa un 9553 ha pie maksimāla ūdens līmeņa, no kuriem rajona teritorijā 3490 ha. Tā krasti ir pārveidoti, tos ieskauj dambju un apvadkanālu sistēma.Lubāna ezers aizņem 8240 ha lielu platību pie normāla ūdens līmeņa un 9553 ha pie maksimāla ūdens līmeņa, no kuriem rajona teritorijā 3490 ha. Tā krasti ir pārveidoti, tos ieskauj dambju un apvadkanālu sistēma.Lubāns (saukts arī par Lubānas un Lubāna ezeru) ir lielākais ezers Latvijā, atrodas uz Rēzeknes rajona un Madonas rajona robežas.Ezeram ir lēzens krasts, bet tas ir stipri aizaudzis. Vienīgā upe, kas iztek no Ezera ir Aiviekste. Tā ir viena no sarežģītākajām un ūdens plūsmas ziņā interesantākajām upēm Latvijā. Augštecē upei ir neliels kritums. Upes gultnē sastopamais dolomīts veido slieksni, kas vienmēr traucējis gultnes padziļināšanos. Nelielais gultnes dziļums, platums un kritums stipri ierobežoja ūdens caurplūdumu. Pavasarī pieplūstošais ūdens daudzums Aiviekstes augštecē 2 - 4 reizes pārsniedz ūdens caurplūduma iespējas. Tā rezultātā pavasaros Aieviekstes augštecē pieplūstošie ūdeņi tecēja nevis uz Daugavu, bet atpakaļ uz Lubānu, kas radīja lielus plūdus. Ūdeņiem bagātajos pavasaros ezers un applūdušie klāni veidoja kopīgu ūdenstilpni 600 km² lielā platībā. Tas ir vismaz 6 reizes lielāku par Lubānu tās dabiskajos krastos. Lai samazinātu applūšanu, pagājušajā gadsimtā Aiviekste tika padziļināta un iztaisnota, bet Lubāns iedambēts. Pēc Lubāna iedambēšanas liela daļa Lubānā ieplūstošo upju pa Meirānu kanālu, apejot Lubānu, tika ievadīti tieši Aiviekstē. Meirānu kanāls ir lielākais Baltijas valstīs. Tā dziļums pārsniedz 10m, bet platums – 80m. Aiviekstes iztekā ūdens pieplūdumu regulē ar slūžām.Lubānas ezers ir lieliska aktīvās atpūtas, makšķerēšanas un ekotūrisma vieta. Floras un faunas vienreizību tiek piedāvāts vērot no 4 putnu novērošanas torņiem. Rudeņos un pavasaros ūdenskrātuvēs apmetas tūkstošiem migrējošu ūdensputnu - gulbji, zosis un pīles.
Galerie
Erzeugnis, Dienstleistung, Bereich, Schlüsselwort
Die Karte
Statistik:
Ist durchgesehen : 9861
Gezeigt in sucht Ergebnisse : 72066
Ist durchgesehen : 9861
Gezeigt in sucht Ergebnisse : 72066

Atpūtas komplekss Vonadziņi. Divas viesu mājas, pirts, baseins, telpas semināriem, restorāns. Atpūta pie Ludza ezera, makšķerēšana, laivu un katamaranu noma.
Der Rakari-Komplex besteht aus einem Gästehaus mit 8 Zimmern, einem Ferienhaus mit 5 Zimmern, einem Restaurant mit Außenterrasse und 16 komfortablen Doppelhaushälften. Sauna und Konferenzräume sind ebenfalls vorhanden. Meer: 400 m, Via Baltica: 900 m.
Telpas svinīgiem pasākumiem, telpas konferencēm un semināriem, viesnīca, pirtis, džakuzi, aktīvā atpūta, bērnu nometnes.
Kampas. Jebukrš cilvēks vēlas naturālas, komfortablas un stipras koka mēbeles. Mēs piedāvājam masīvas ozolkoka mēbeles no Lietuvas.
Jaunķemeri - veselība no dabas! Jaunākās fizikālās terapijas metodes, fizioterapija, ergoterapija, osteorefleksoterapija, balneoterapija.
Buchhaltungsdienstleistungen für alle Arten von Geschäftsformen. Konsultationen zur Unternehmensgründung, Auswahl der am besten geeigneten Geschäftsform, Auswahl des Steuerregimes. Leibuk bietet umfassende Dienstleistungen an, die von der Entwicklung von Geschäftsplänen über Unternehmensgründungen, Buchhaltung und Wirtschaftsanalysen bis hin zu Unternehmen reichen.
Šūšanas darbnīca ZARUMI. Apģērbu šūšana, izšūšana, labošana. Logo un karogu izšūšana. Darba apģērbi, priekšauti.
Plašs skujkoku, lapu koku, krūmu un ziemciešu puķu stādu sortiments. 130 dažādu krāsu, formu skujkoku, 250 lapu koku un krūmu nosaukumi, kā arī ap 200 ziemciešu puķes.
Dekoratīvo stādu vairošana, audzēšana un realizācija ir Kokaudzētavas Baltezers darbības nozare, sortimentā ir vairāk kā 500 augu nosaukumu.
Stādu audzētava Baižas. Ziemcietes, graudzāles, kapu stādījumi, akmensdārzi, vasaras puķes, stādi balkoniem. 700 veidu un šķirņu ziemciešu stādi.


